Týden u Kytiček: Masopust

24.02.2023

Pojďte všichni, pojďte k nám, máme tady karneval! V tomto týdnu jsme se věnovaly období Masopustu - po celou dobu masopustu se konaly taneční zábavy, zabíjačky i svatby. O nedělích se scházela celá rodina u bohatého stolu. Sousedé se navštěvovali a společně hodovali. Pekly se koláče a masopustní koblihy. ..A takhle podobně probíhal i školkový týden u nás! Skrze celý týden jsme se naučily spoustu zajímavých věcí o tradici masopustu, vyrobily si jitrnice, masopustní koláčky, masky, věnovaly čas radosti a skotačení, jak tomu při oslavě masopustu bývá, představily si jednotlivé postavy masopustního průvodu a řekly si, jaký mají v průvodu význam, tvořily karnevalovou výzdobu a nezapomněly jsme ani pohřbít basu a vyjít na masopustní průvod po budově školky. V pátek nám dokonce hodné paní kuchařky k obědu upekly výborné masopustní koblihy. Všichni jsme si tento týden moc užily a děti odcházely domů plné nadšení a z pátečního karnevalu si odnesly nějaké dobroty a dárečky.