Představení ,,Ze života včel"

03.05.2023

Dnes děti ze třídy Sluníček, které doplnily děti z Kytičky, navštívily Letní kino, ve kterém se zúčastnily představení ,,Ze života včel, které měly možnost vyhrát za 1.místo v rámci Velikonoční dekorace. Představení s následujícími aktivitami, ze kterých si děti mohly odnést svou vlastnoručně vyrobenou svíčku ze včelího vosku, se dětem velmi líbily a obohatily náš jinak ,,všední" jarní den ve školce.

,,Pojďte nahlédnout do včelího království, aby děti viděly, jaký jsou včely obdivuhodný hmyz! Děti si na vlastní kůži vyzkoušejí zahrát různé role, které včelky v úlu mají. Musí se tu pravidelně uklízet, hlídat ideální teplota, chránit vchod před nežádoucími návštěvníky… A včelí miminka? Ta mají stále hlad! Nakonec se děti rozletí po louce, aby ochutnaly lahodný nektar… Včelka Meliferka pozve děti do svého domova v úlu, kde bydlí se svými sestřičkami, bratříčky i maminkou – královnou. Poví jim, s čím vším tu musí pomáhat, než se může rozletět vstříc voňavým květinám. Ukáže dětem různé druhy medu, aby je mohly zkoumat všemi smysly. Nakonec jim daruje včelí vosk, z něhož si děti vytvoří vlastní svíčku."